Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#japán katasztrófa

Világ MTI

Nagyobb a baj Fukusimában, mint gondolták

Még mindig életveszélyesen nagy a sugárzás a fukusimai atomerőmű egyik megrongálódott reaktorában, és a becsültnél kevesebb hűtővíz van benne – derült ki a reaktor belsejében végzett újabb vizsgálat során, amely ismét kételyeket ébresztett az erőmű stabil állapotával kapcsolatosan.

Nagyítás hvg.hu

Szellemvárosok Fukusima körül: fél év képekben - Nagyítás-fotógaléria

A tavalyi év legszörnyűbb katasztrófája a fukusimai erőmű környezetében okozta a legnagyobb pusztítást. A szökőár által megrongált atomerőmű körül épült városok elnéptelenedtek, a szennyezett környékre vezető utakat lezárták. Az üresen maradt házak között kóbor állatok élnek, az egykori lakosság elhelyezése a katasztrófa óta megoldatlan. David Guttenfelder, az AP fotóriportere a National Geographic megbízásából fotózza a környéket a katasztrófa óta. Az ő képeiből válogattunk.

Világ hvg.hu

Oregonban találták meg a kaliforniai cunami-áldozat testét

A március 11-i japán cunami hullámai egészen Észak-Amerika nyugati partjáig jutottak, s ott kisebb szökőár is keletkezett, amely több embert elsodort. Egyikük testét Kaliforniától egészen Oregonig vitte el az ár – jelentette a Reuters.

Világ MTI

Fellendülőben az atomturizmus

Akad, aki a Nevada sivatagban bámulja meg a 98 méter mély robbanási krátert, akad, aki Arizonában ereszkedik le egy Titan II rakéta silójába: sok ilyen és ehhez hasonló hely akad a világon, amely bemutatja az atomkor történetét - és egyes esetekben tanulságait is.

Világ MTI

Orosz atomtudósok nyugalomra intenek

Az orosz Távol-Keleten nincs veszély a japán Fukusima atomerőmű problémái miatt, a sugárzás a normának megfelelő, és orosz atomtudósok szerint az erőműből a tengerbe szivárgó sugárszennyezett víz miatt sincs ok az aggodalomra.

Világ MTI

Japán: 25 millió tonna törmelék maradt a cunami után

Sikerült ugyan megállítani az erősen radioaktív víz tengerbe szivárgását egy repedésből a megsérült japán atomerőműnél, de ezzel nem oldódott meg teljesen a probléma, mert más helyeken is lehetnek lyukak, amelyeken keresztül sugárszennyezett víz kerül az óceánba – közölte szerdán a japán atomipari biztonsági ügynökség. Közben összesítették a romok mennyiségét is.